Sprog:  Danish  English

Opdrætter:

 
Pernille Kristensen
&
Mads T. Olesen
Kaj Munks Vej 1
9000 Aalborg
Danmark
Tlf.: +45 9814 3099
www.safkankedis.dk

 - E-mail -
 


Godkendt Katteri hos Jyrak
 HTML validering

CSS validering


 

FAQ Katte

Startside » Udstillinger

Udstillingsresultater

Her finder du FIFe udstillingsresultater for katte ejet eller opdrættet af mig. Enkelte af mine katte har også været udstillet i ikke-FIFe klubber, men disse resultater kan ikke føres til FIFe udstillingskarrieren, hvorfor vi har undladt at medtage disse ikke-FIFe resultater.

Hvis ikke du gider se alle resultaterne, kan du klikke på nedenstående katte, for at gå direkte til deres udstillingsresultater.

 

Tyrkisk Van:
 

Cami vinder BIS på en udstilling i Tyskland
GIC - Cami-Van Sevimli hayvan

EMS-kode: TUV d 62
Født 18. juni 2009
Opdrætter: Zdenek Hejna, Tjekkiet
Titel: GIC - Grand International Champion

Bedste resultat i FIFé: NOM
Bedste resultat udenfor FIFé: BIS
 
Prag, Tjekkiet
18. oktober 2009
EX1 - BIV Helene Reiter
Paradubice, Tjekkiet
15. november 2009
EX1 Jannick Renalut, F
Vejen, Denmark
27. juni 2010
EX1 Marie Westerlund, S
Vaduz, Lichtenstein
27. marts 2010
EX1 Fabio Brambilla, I
Vaduz, Lichtenstein
28. marts 2010
EX1 - NOM Luigi Comorio, I
Bregenz, Østrig
3. april 2010
EX1 - NOM Dietmar Sagurski, D
Grenå, Denmark
10. april 2010
EX1 John Rudolph, NL
Grenå, Denmark
4. april 2010
EX1 Mariana Winkel, EST
Billund, Denmark
26. juni 2010
CAC Nurit Pahl, A
Billund, Denmark
27. juni 2010
CAC Maria Rechowicz, CZ
Ustí Nad Labem, Tjekkiet
17. juli 2010
CAC - CH Martin Sanda, CZ
Ustí Nad Labem, Tjekkiet
18. juli 2010
CACIB Berta Nêmcová, CZ
Brædstrup, Danmark
9. januar 2011
CACIB Rolf Voehringer, DK
Uherske Hradiste, Tjekkiet
19. March 2011
CACIB - IC Eric Reijers, CZ
Uherske Hradiste, Tjekkiet
20. March 2011
CAGCIB Sonâ Ivanková, SK
Fredericia, Denmark
9. April 2011
CAGCIB Lena Nordström, S
Ostrava, Tjekkiet
30. April 2011
CAGCIB Luigi Comorio, I
Zilina, Slovakiet
1. May 2011
CAGCIB Laura Burani, I
Brno, Tjekkiet
7. May 2011
CAGCIB Luigi Comorio, I
Brno, Tjekkiet
8. May 2011
CAGCIB - GIC G Mantovani, I,
Celje, Slovenien
15. October 2011
CACS G Mantovani, I
Celje, Slovenien
16. October 2011
CACS Hanne Sofie Snerum DK
Pardubice, Tjekkiet
19. November 2011
CACS Berta Nêmcová

Klik her for at komme til toppen af siden

Little Tim Bliver den første blå TUV i FIFe som bliver supreme Champion
SC - Little Tim Van Kedi vom Glasbach

EMS-kode: TUV a 62
Født 1. april 2006
Opdrætter: Beate Götz, Tyskland
Titel: SC - Supreme Champion

Bedste resultat i FIFé: CACE
Bedste resultat udenfor FIFé: BIS, BOB
 
Bogense, Danmark
2. september 2007
CAC Minna Krogh, Danmark
Hamburg, Germany
8. september 2007
CAC Aase Nissen, Denmark
Hamburg, Germany
9. september 2007
CAC - CH H. Kriz, Austria
Liberec, Tjekkiet
29. september 2007
CACIB Berta Nêmcová, CZ
Liberec, Tjekkiet
30. september 2007
CACIB Maria Rechowich, CZ
Kolding, Danmark
21. oktober 2007
CACIB - IC Fabrice Calmes, Frankrig
Roskilde, Danmark
4. november 2007
CAGCIB Alva Uddin, Sverige
Pardubice, Tjekkiet
17. november 2007
CAGCIB Bohumír Mahelka, cz
Pardubice, Tjekkiet
18. november 2007
CAGCIB Kvêta Mahelková, cz
Assentoft, Danmark
25. november 2007
CAGCIB Charles Spijker, NL
Szczecin, Polen
13. april 2008
CAGCIB Jette Eva Madsen, DK
Thale, Tyskland
17. maj 2008
CAGCIB - GIC R. Voehringer, CH
Thale, Tyskland
18. maj 2008
CACE W. Sattler, D
Aalborg, Danmark
7. september 2008
CACE Christina Kowalczuk, I
Budapest, Ungarn
11. oktober 2008
CACE Charles Spijker-Schukin, NL
Budapest, Ungarn
12. oktober 2008
CACE Lili Anciau, P
Prag, Tjekkiet
18. oktober 2008
CACE Helene Rieter, D
Prag, Tjekkiet
19. oktober 2008
CACE Martin Sanda, CZ
Paradubice, Tjekkiet
15. november 2008
CACE Martin Sanda, CZ
Paradubice, Tjekkiet
16. november 2008
CACE Berta Nemcová, CZ
Poznan, Polen
22 november 2008
CACE - EC Charles Spijker-Schukin, NL

Klik her for at komme til toppen af siden

Grace vinder sit første BIS i Østrig
GIC - Safkan Kedi's Grace Kelly

EMS-kode: TUV d 62
Født 15. Juli 2011
Opdrætter: Eget opdræt
Titel: Grand International Champion

Bedste resultat i FIFé: BIS
Bedste resultat udenfor FIFé: Ingen udstillinger
Celje, Slovenien
15.Oktober 2011
EX1 - BIV Gianfranco Mantovani, I
Celje, Slovenien
16. Oktober 2011
EX1 - BIV Hanne Sofie Snerum, DK
Walchsee, Austria
22. October 2011
EX1- BIV + BIS Eric Reijers, CZ
Walchsee, Austria
23. October 2011
EX1 - BIV Lili Anciau, P
Pardubice, Tjekkiet
19. November 2011
EX1 - BIV + NOM Berta Nêmcová
Pardubice Tjekkiet
20. November 2011
EX1 Olga Sizova (RUS)
Lysa Nad Labem, Tjekkiet
26. November 2011
EX1 Martin Sanda (CZ)
Lysa Nad Labem, Tjekkiet
27. November 2011
EX1 - BIV + BIS Nurit Pahl (IS)
Fredericia, Danmark
30. Marts 2012
EX1 Annette Kampf (DK)
Fredericia, Danmark
1. april 2012
EX1 - NOM Andreas Woelm (DE)
Frederiks, Danmark
22. april 2012
EX1 Marie Westerlund (SE)
Pribram, Tjekkiet
9. Juni 2012
CAC - NOM Eric Reijers (CZ)
Pribram, Tjekkiet
10. Juni 2012
CAC Satu Hämäläinen (FIN)
Vrå, Denmark
16. Juni 2012
CAC - CH Britta Busse (DE)
Herning, Denmark
7. Juli 2012
CACIB Martti Peltonen (SE)
Flensburg, Tyskland
18. august 2012
CACIB Charles Spijker (NL)
Flensburg, Tyskland
19. august 2012
CACIB - IC Alexey Schukin (NL)
Göteborg, Sverige
15. September 2012
CAGCIB Eric Reijers (SE)
Göteborg, Sverige
1. September 2012
CAGCIB - NOM Luigi Comorio (IT)
Ústí Nad Labem, Tjekkiet
6. oktober 2012
CAGCIB Nurit Pahl
Ustí Nad Labem, Czech Republic
7. oktober 2012
CAGCIB Sona Ivankova (SK)
Abstatt, Tyskland
13. oktober 2012
CAGCIB Dieter Filler (CH)
Abstatt, Tyskland
14. oktober 2012
CAGCIB - GIC Satu Hämäläinen (FIN)
Fredericia, Denmark
16. marts 2013
CACS John Rudolph (NL)
Nr. Aaby, Danmark
23. juni 2013
CACS Fabrice Calmes (F)
Haslev, Danmark
1. november 2014
CAP - NOM Marie Westerlund (SE)

Klik her for at komme til toppen af siden

Safkan Kedi's Kermit
GIC - Safkan Kedi's Kermit

EMS-kode: TUV d 62
Født 28.05.2014
Opdrætter: Eget opdræt
Titel:

Bedste resultat i FIFé: EX1
Bedste resultat udenfor FIFé: Ingen udstillinger
Haslev, Danmark
1. november 2014
EX1 Marie Westerlund (SE)
Brædstrup, Danmark
11.01.2015
EX1 John Rudolph (NL)
Hedensted, Danmark
21.03.2015
EX1 Bjarne Wikström (FI)
Vejle, Danmark
20.06.2015
CAC Britta Busse (DE)

Klik her for at komme til toppen af siden

 

 

Pierre
SP - Safkan Kedi's Pierre Curie (DSM)

EMS-kode: TUV e 62
Født 13. maj 2006
Opdrætter: Eget opdræt
Titel:
SP - Supreme Premier
DSM - Distinguished Show Merrit

Bedste resultat i FIFé: BIS
Bedste resultat udenfor FIFé: BIS, BOB
Middelfart, Danmark
21. oktober 2006
EX1 Hannah Jensen, Sverige
Ebeltoft, Danmark
25. november 2006
EX1 Raymond Sætre, Norge
Ebeltoft, Danmark
26. november 2006
EX1 Flavia Capra, Italien
Hjallerup, Danmark
31. marts 2007
CAP Lena Nordström, Sverige
Hjallerup, Danmark
1. april 2007
CAP Anne Veland, Norge
Esbjerg, Danmark
29. april 2007
CAP - Premier Johan Lamprecht, Sydafrika
Langenhagen, Tyskland
12. maj 2007
CAPIB Hanne Sofie Sneum, Danmark
Hedensted, Danmark
30. Juni 2007
CAPIB Anneli Persson, Sverige
Ústí Nad Labem, Tjekkiet
14. Juli 2007
CAPIB - BIS - IP Martin Sanda, Tjekkiet
Ústí Nad Labem, Tjekkiet
15. Juli 2007
CAGPIB - BIS Kvêta Mahelková, Tjekkiet
Bogense, Danmark
2. september 2007
CAGPIB Minna Krogh, Danmark
Hamburg, Germany
8. september 2007
CAGPIB H. Reiter, Liechtenstein
Hamburg, Germany
9. september 2007
CAGPIB Nurit Pahl, Austria
Liberec, Tjekkiet
29. september 2007
CAGPIB - BIS Lili Anciau, P
Liberec, Tjekkiet
30. september 2007
CAGPIB - NOM - GIP Marie Ríhová, CZ
Kolding, Danmark
21. oktober 2007
CAPE Fabrice Calmes, Frankrig
Pardubice, Tjekkiet
17. november 2007
CAPE - BIS Kvêta Mahelková, cz
Pardubice, Tjekkiet
18. november 2007
CAPE - BIS Bohumír Mahelka, cz
Assentoft, Danmark
25. november 2007
CAPE Charles Spijker, NL
Herlev, Danmark
9. marts 2008
CAPE Ietje Röhr-Dubbeld, NL
Frederiks, Danmark
29. marts 2008
CAPE Charles Spijker, NL
Frederiks, Danmark
30. marts 2008
CAPE Annika Billing, DK
Szczecin, Polen,
13. april 2008
CAPE Jette Eva Madsen, DK
Thale, Tyskland
17. maj 2008
CAPE - EP - BIS W. Sattler, D
Thale, Tyskland
18. maj 2008
HP - BIS R. Voehringer, CH
Aalborg, Danmark
6. september 2008
HP Britta Brusse, D
Budapest, Ungarn
11. oktober 2008
HP - BIS Lili Anciau, P
Budapest, Ungarn
12. oktober 2008
HP - BIS Nurit Pahl, A
Prag, Tjekkiet
18. oktober 2008
HP Martin Sanda, CZ
Prag, Tjekkiet
19. oktober 2008
HP - NOM Berta Nemcová, CZ
Paradubice, Tjekkiet
15. november 2008
HP - BOX Maria Rechowicz, PL
Paradubice, Tjekkiet
16. november 2008
HP - BOX Martin Sanda, CZ
Poznan, Polen
22. november 2008
HP - BIS Eva Porat, S
Poznan, Polen
23. november 2008
HP - BIS Charles Spijker, NL
Billund, Danmark
29. november 2008
EX 1 Flavia Capra, I
Genéve, Schweiz
21. februar 2009
HP - NOM Berta Nemcová, CZ
Genéve, Schewiz
22. februar 2009
HP Veikko Saarela, F
Hornslet, Danmark
28. marts 2009
HP - NOM Luigi Comorio, I
Hradec Králové, Tjekkiet
11. april 2009
HP - BIS Bohumír Mahelka, cz
Hradec Králové, Tjekkiet
12. april 2009
HP - BIS Kveta Mahelkova, cz
Malmö, Svergie
18. april 2009
HP Lone Lund, DK
Malmö, Svergie
19. april 2009
HP Bette Lind, DK
Most, Tjekkiet
16. maj 2009
HP - NOM Nurit Pahl, Israel
Most, Tjekkiet
17 maj 2009
HP - NOM Berta Nemcova, CZ
Bratislava, Slovakiet
1. august 2009
HP Sona Ivankova, SK
Bratislava, Slovakiet
2. august 2009
HP Alessandro Di Chio, I
Köln, Tyskland
19. september 2009
HP - NOM L. Burani, I
Köln, Tyskland
20. september 2009
HP - NOM Kriz, A
Celje, Slovenien
10. Oktober 2009
HP - BIS - DSM Jannick Renault, F
Celje, Slovenien
11. Oktober 2009
HP - BIS Satu Hamalainen, FIN
Budapest, Ungarn
17. Oktober 2009
HP - BIS Fabrio Brambilla,I
Budapest, Ungarn
18. Oktober 2009
HP - BIS Luigi Comorio,I
Vejen, Denmark
17. januar 2010
HP - NOM Marie Westerlund, S
Vaduz, Licthenstein
27. marts 2010
HP - BIS Fabio Brambilla,I
Vaduz, Licthenstein
28. marts 2010
HP - NOM Luigi Comorio,I
Bregenz, Østrig
3. April 2010
HP - NOM Dietmar Sagurski, D
Bregenz, Østrig
4. April 2010
HP - NOM Elian Beverly, RO
Grenå, Denmark
10. April 2010
HP Alexander Platz, D
Grenå, Denmark
11. April 2010
HP Marina Vinkel, EST
Ustí nad Labem, Tjekkiet
17. juli 2010
HP - BIS Berta Nemcová, CZ
Ustí nad Labem, Tjekkiet
18. juli 2010
HP - BIS Lili Anciau, P
Brædstrup, Denmark
9. Januar 2011
HP - BIS Rolf Voehringer, CH
Uherske Hradiste, Tjekkiet
19. march 2011
HP - BIS Sonâ Ivanková, SK
Uherske Hradiste, Tjekkiet
20. March 2011
HP - BIS Nurit Pahl, A
Fredericia, Denmark
9. April 2011
HP Lena Nordström, S
Ostrava, Tjekkiet
30. April 2011
HP - BIS Eric Reijers, CZ
Zilina, Slovakiet,
1 Maj 2011
HP - BIS Wayne Trevathan, USA
Brno, Tjekkiet
7. May 2011
HP - BIS Jørgen Billing, DK
Brno, Tjekkiet,
8 May 2011
HP - BIS Fabrio Brambilla, I
Haderslev, Denmark
19. Juni 2011
HP Donatella Mastrangelo, I
Celje, Slovenien
15. October 2011
HP - BIS G Mantovani, I
Celje, Slovenien
15. October 2011
HP - BIS Hanne Sofie Snerum, DK
Walchsee, Austria
22. October 2011
HP - NOM Eric Reijers, CZ
Walchsee, Austria
23. October 2011
HP - NOM Lili Anciau, P
Pardubice, Tjekkiet
19. November 2011
HP - NOM Olga Sizova (RUS)
Pardubice, Tjekkiet
20. November 2011
HP - NOM Grazyna Laskovska-Malaga (PL)
Lysa Nad Labem, Tjekkiet
26. November 2011
HP Berta Nêmcová (CZ)
Lysa Nad Labem, Tjekkiet
27. November 2011
HP - NOM Martin Sanda(CZ)
Fredericia, Danmark
30. Marts 2012
HP Annette Kampf (DK)
Frederiks, Danmark
22. april 2012
HP Marie Westerlund (SE)
Pribram, Tjekkiet
9. Juni 2012
HP - BIS Eric Reijers (CZ)
Pribram, Tjekkiet
10. Juni 2012
HP - BIS Satu Hämäläinen (FIN)
Herning, Denmark
7. Juli 2012
HP Martti Peltonen (SE)
Ustí Nad Labem, Czech Republic
6. oktober 2012
HP - BIS Sona Ivankova (SK)
Ustí Nad Labem, Czech Republic
7. oktober 2012
HP Steven Jones (NO)
Abstatt, Tyskland
13. oktober 2012
HP - BIS Dieter Filler (CH)
Abstatt, Tyskland
14. oktober 2012
HP - BIS Satu Hämäläinen (FIN)
Fredericia, Denmark
16. Marts 2013
HP - NOM John Rudolph (NL)
Nr. Aaby, Danmark
23. juni 2013
HP - NOM Fabrice Calmes (F)
Paris, Frankrig
21. september 2013
HP - BIS Louis Coste (F)
Paris, Frankrig
22. september 2013
HP Fabrice Calmes (F)
Barcelona, Spanien
28. september 2013
HP Britta Busse (D)
Barcelona, Spanien
29. september 2013
HP - BIS Yan Roca-Folch (F)
Worldshow Aalborg 2013
26-27. Oktober
HP Martti Peltonen (SE)
Hobro, Danmark
16. november 2013
HP Andreas Woelm (D)
Lysa Nad Labem, Tjekkiet
23. november 2013
HP - NOM Eric Reijers (CZ)
Lysa Nad Labem, Tjekkiet
24. november 2013
HP - NOM Alexey Schukin (NL)
Ashdod, Israel
11. januar 2014
HP - BIS Eric Reijers (CZ)
Ashdod, Israel
11. januar 2014
HP - BIS Nurit Pahl (IL)
Hedensted, Danmark
29. marts 2014
HP - NOM Dieter FIller (CH)
Holon, Israel
3. Maj 2014
HP - BIS - BOB2 Eric Reijers (CZ)
Holon, Israel
3. maj 2014
HP - BIS - BOB2 S. Pruchniak (PL)
Hedensted, Danmark
21.03.2014
HP - NOM Hanne Sofie Snerum (DK)
Safkan Kedi's Pierre Curie
SP Safkan Kedi's Pierre Curie (DSM) - Veteran

EMS-kode: TUV e 62
Født 13. maj 2006
 
Fredericia, Danmark
16. marts 2013
BIS John Rudolph
Nr. Aaby, Danmark
23. juni 2013
EX1 Fabrice Calmes
Hobro, Danmark
16. november 2013
BIS Britta Busse (D)
Hedensted, Danmark
23. marts 2014
EX1 Hana Klein Gasbarri (IT)
Hedensted, Danmark
21. marts 2015
EX2 Pia Nymann (FI)

Klik her for at komme til toppen af siden

Safkan Kedi's Victoria
Safkan Kedi's Victoria

EMS-kode: TUV f 63
Født 7. juni 2005
Opdrætter: Eget opdræt
Titel: Ingen

Bedste resultat i FIFé: CAC
Bedste resultat udenfor FIFé: Ingen udstillinger
Struer, Denmark
1.april 2006
EX1 - Beste hunkilling i specialshow 2006 Pia Nymann, Finland
Middelfart, Danmark
21. oktober 2006
CAC Anne Køhn, Denmark
Ebeltoft, Danmark
25. november 2006
CAC Raymond Sætre, Norge
Ebeltoft, Danmark
26. november 2006
EX1 Flavia Capra, Italien
Hedensted, Danmark
30. juni 2007
Ikke bedømt Anneli Persson, Sverige

Klik her for at komme til toppen af siden

Safkan Kedi's Zeus
SC - Safkan Kedi's Zeus

EMS-kode: TUV d 62
Født: 29. juni 2008
Opdrætter: Eget opdræt
Titel: SC - Supreme Champion

Bedste resultat i FIFé: BIS
Bedste resultat udenfor FIFé: BIS, BOB, BOA
Budapest, Ungarn
11. oktober 2008
EX 1 - NOM Alexy Schukin-Spijker, NL
Budapest, Ungarn
12. oktober 2008
EX 1 Nurit Pahl, Israel
Prag, Tjekkiet
18. oktober 2008
EX 1 Maria Rechowicz, PL
Prag, Tjekkiet
19. oktober 2008
EX 1 - NOM Martin Sanda, CZ
Paradubice, Tjekkiet
15. november 2008
EX 1 - NOM Berta Nemcova, CZ
Paradubice, Tjekkiet
16. november 2008
EX 1 - NOM Vesna Riznar-Resetic, HR
Poznan, Polen
22. november 2008
EX 1 Charles Spijker-Schukin, NL
Poznan, Polen
23. november 2008
EX 1 Yan Roca-Folch, F
Billund, Danmark
29. november 2008
EX 1 - BIV Flavia Capra, I
Remerschen, Luxemburg
6. december 2008
EX 1 - NOM Fabio Brambilla, I
Remerschen, Luxemburg
7. december 2008
EX 1 - NOM Dorte Kaae, DK
Genéve, Schweiz
21. februar 2009
EX 1 - NOM Berta Nemcová, CZ
Genéve, Schewiz
22. februar 2009
EX 1 Veikko Saarela, F
Hradec Králové,
Tjekkiet 11. april 2009
EX 1 Bohumír Mahelka, cz
Hradec Králové,
Tjekkiet 12. april 2009
EX 1 - NOM Kveta Mahelkova, cz
Malmö, Svergie
18. april 2009
EX 1 Lone Lund, DK
Malmö, Svergie
19. april 2009
EX 1 - NOM Bette Lind, DK
Most, Tjekkiet
16. maj 2009
CAC - NOM Nurit Pahl, Israel
Most, Tjekkiet 17 maj 2009 CAC - NOM Berta Nemcova, CZ
Bratislava, Slovakiet
1. august 2009
CAC - NOM - CH Sona Ivankova, SK
Bratislava, Slovakiet
2. august 2009
CACIB Gina Grob, LI
Köln, Tyskland
19. september 2009
CACIB L. Burani, I
Köln, Tyskland
20. september 2009
CACIB - IC Kriz, A
Celje, Slovenien
10. oktober 2009
CAGCIB Rolf Voehringer, CH
Celje, Slovenien
11. oktober 2009
CAGCIB - NOM Vanda Marija Godek, SLO
Budapest, Ungarn
17. oktober 2009
CAGCIB - NOM Luigi Comorio, I
Budapest, Ungarn
18. oktober 2009
CAGCIB - BOX Fabrio Brambilla, I
Pardubice, Tjekkiet
14. November 2009
CAGCIB - NOM Berta Nêmcová
Pardubice, Tjekkiet
15. November 2009
CAGCIB - BIV + NOM Jannick Renault
Vejen, Denmark
17. januar 2010
CACS Marie Westerlund, S
Vaduz, Licthenstein
27. marts 2010
CACS Fabio Brambilla, I
Vaduz, Licthenstein
28. marts 2010
CACS Luigi Comorio, I
Bregenz, Østrig
3. April 2010
CACS - NOM Dietmar Sagurski, D
Bregenz, Østrig
4. April 2010
CACS Alexander Platz, D
Grenå, Denmark
10. April 2010
CACS John Rudolph, NL
Grenå, Denmark
11. April 2010
CACS - NOM Marina Winkel, EST
Billund, Denmark
26. juni 2010
CACS - BIV Nurit Pahl, A
Billund, Denmark
27. juni 2010
CACS - SC Maria Rechowicz Pahl, CZ

Klik her for at komme til toppen af siden

Malou
Soyadi's Anamur (Malou)

EMS-kode: TUV d 62
Født 3. marts 2003
Opdrætter: Familien Christensen, Danmark
Titel: Ingen

Bedste resultat i FIFé: CAC
Bedste resultat udenfor FIFé: Ingen udstillinger
 
Holstebro, Denmark
4.-5.september 2004
CAC Laura Burani, Italien

Klik her for at komme til toppen af siden

 

Tufvans Isolde

EMS-kode: TUV g 61
Født 13.11.2015
Opdrætter: Leif og Anette Hansson
Titel:

Bedste resultat i FIFé: EX1
Bedste resultat udenfor FIFé: Ingen udstillinger
Hedensted, Danmark
10.04.2016
EX1 Stéphane Henry (FR)
Middelfart, Danmark
18.06.2016
EX1 Dietmar Sagurski (DE)

 

 

TurkishDelight Mavi Topaz
SC - TurkishDelight Mavi Topaz

EMS-kode: TUV g 61
Født 9. september 2011
Opdrætter: Marlene Thrane Jørgensen
Titel: International Champion

Bedste resultat i FIFé: BIS
Bedste resultat udenfor FIFé: Ingen
udstillinger
Fredericia, Denmark
1.april 2012
EX1 Andreas Woelm (DE)
Pribram, Tjekkiet
9. Juni 2012
EX1 Charles Spijker (NL)
Pribram, Tjekkiet
10. Juni 2012
EX1 Eric Reijers (CZ)
Vrå, Denmark
16. Juni 2012
EX1 Britta Busse(DE)
Flensburg, Tyskland
18. august 2012
CAC Alexey Schukin (NL)
Flensburg, Tyskland
19. august 2012
CAC Charles Spijker (NL)
Göteborg, Sverige
15. September 2012
CAC - NOM + CH Eric Reijers (SE)
Göteborg, Sverige
16. September 2012
CACIB Luigi Comorio (IT)
Ustí Nad Labem, Czech Republic
6. oktober 2012
CACIB Steven Jones (NO)
Ustí Nad Labem, Czech Republic
7. oktober 2012
CACIB - IC Sona Ivankova (SK)
Abstatt, Tyskland
13. oktober 2012
CAGCIB Dieter Filler (CH)
Abstatt, Tyskland
14. oktober 2012
CAGCIB Satu Hämäläinen (FIN)
Paris, Frankrig
21. september 2013
CAGCIB Louis Coste (F)
Paris, Frankrig
22. september 2013
CAGCIB Fabrice Calmes (F)
Barcelona, Spanien
28. september 2013
CAGCIB Yan Roca-Folch (F)
Barcelona, Spanien
29. september 2013
CAGCIB - NOM-GIC Britta Busse
Hobro, Danmark
16. november 2013
CACS Yan Roca-Folch (F)
Lysa Nad Labem, Tjekkiet
23. november 2013
CACS Jørgen Billing (DK)
Lysa Nad Labem, Tjekkiet
24. november 2013
CACS Alexey Schukin (NL)
Ashdod, Israel
11. januar 2014
CACS - BIS Nurit Pahl (IL)
Ashdod, Israel
11. januar 2014
CACS - BIS Eric Reijers (CZ)
Hedensted, Danmark
29. marts 2014
CACS Dieter Filler (CH)
Holon, Israel
3. maj 2014
CACS - BIS S. Pruchniak (PL)
Holon, Israel
3. maj 2014
CACS - BIS Nurit Pahl (IL)
Hedensted, Danmark
21. marts 2015
CACS - SC Donatella Mastrangelo (IT)

Klik her for at komme til toppen af siden

Tyrkisk Van Kuld:
 

Safkan Kedi's G-kuld

Født: 29. juni 2008

Bestående af:
Safkan Kedi's Apollon (TUV e 62)
Safkan Kedi´s Dionysos (TUV e 62)
Safkan Kedi's Zeus (TUV d 62)

 
Budapest, Ungarn 11. oktober 2008 EX1 - BIS Lili Anciau, P
Budapest, Ungarn 12. oktober 2008 EX1 - NOM Charles Spijker-Schukin, NL
Prag, Tjekkiet 18. oktober 2008 Bedste semilanghårskuld Veikko Saarela, F
Prag, Tjekkiet 19. oktober 2008 Bedste semilanghårskuld Nurit Pahl, Israel

Klik her for at komme til toppen af siden

Bedste kuld
Safkan Kedi's G-kuld

Født: 29. juni 2008

Bestående af:
Safkan Kedi's Apollon (TUV e 62)
Safkan Kedi's Zeus (TUV d 62)
Safkan Kedi's Gaia (TUV f 63)


 
Paradubice, Tjekkiet 15. november 2008 EX1 - BEST of BEST
13 kuld i alt
Martin Sanda, CZ
Paradubice, Tjekkiet 16. november 2008 EX1 - Bedste semilanghårskuld
13 kuld i alt
Maria Rechowicz, PL
Poznan, Polen 22. november 2008 EX1 Eva Porat, S
Poznan, Polen 23, november 2008 EX1 - BIS
19 kuld i alt
Nurit Pahl, Israel

Klik her for at komme til toppen af siden

Tyrkisk Angora:
 

jens
EP - Alisan von Frankenthal (Jens)

EMS-kode: TUA w 62
Født: 1. september 2002
Opdrætter: Familien Hassenteufel, Danmark
Titel: SP - Supreme Premier

Bedste resultat i FIFé: NOM
 
Arnhem, Holland
20. april 2003
EX 2 Jitka Kytlerova, Holland
Randers, Denmark
22.-23. marts 2003
EX 2 Carl Kristian Gulsett, Norge
Hjallerup, Denmark
22.-23 november 2003
CAP Eiwor Andersson, Sverige
Holstebro, Denmark
4.-5. september 2004
CAP Lone Lund, Danmark
Hjallerup, Denmark
19.-20. november 2005
CAP - GP Anneli Persson, Sverige
Struer, Denmark
1. april 2006
CAPIB - BIV Pia Nymann, Finland
Husum
1. juli 2006
CACIB Nuri Pahl, Israel
Husum
1.juli 2006
CAPIB - IP Lee Selassa
Middelfart, Danmark
21. oktober 2006
CAGPIB Selassa, Holland
Ebeltoft, Danmark
25. november 2006
CAGPIB Flavia Capra, Italien
Ebeltoft, Danmark
26. november 2006
CAGPIB Annette Kampf, Danmark
Herlev, Danmark
11. marts 2007
CAGPIB Alexander Platz, Tyskland
Hjallerup, Danmark
31. marts 2007
CAGPIB Anne Køhn, Denmark
Hjallerup, Danmark
1. april 2007
CAGPIB Lena Nordström, Sverige
Esbjerg, Danmark
29. april 2007
CAGPIB - NOM Johan Lamprecht, Sydafrika
Langenhagen, Tyskland
12. maj 2007
CAGPIB - GIP Friedemann Lohff, Tyskland
Ústí Nad Labem, Tjekkiet
14. Juli 2007
CAPE Martin Sanda, Tjekkiet
Ústí Nad Labem, Tjekkiet
15. Juli 2007
CAPE Kveta Mahelková, Tjekkiet
Liberec, Tjekkiet
29. september 2007
CAPE - NOM Martin Sanda, CZ
Liberec, Tjekkiet
30. september 2007
CAPE - NOM Berta Nêmcová, CZ
Grömitz, Tyskland
23. februar 2008
CAPE Lone Lund, DK
Grömitz, Tyskland
24. februar 2008
CAPE Selassa, NL
Herlev, Danmark
9. marts 2008
CAPE Pia Nymann, Finland
Frederiks, Danmark
29. marts 2008
CAPE Stephe Bruin, NL
Frederiks, Danmark
30. marts 2008
CAPE - EP Fabrice Calmes, F

 

Klik her for at se udstillinger på vores solgte katte

 

Klik her for at komme til toppen af siden